Yaya ve Bisikletli Güvenliği

Mobileye Shield+™ otobüsler, tırlar ve ticari araçlar için pazarda bulunabilecek en gelişmiş kaza/çarpışma önleyici sistemdir; her tip ve model araca adapte edilebilir.  “Vision Zero” girişimi hedeflerini desteklemektedir.

Devrim niteliğindeki bu sürüş destek teknolojisi, gerçekleşmek üzere olan çarpışmaları engelleyebilmek ya da etkisini azaltmak üzere sürücülere imkan sağlar. Böylece yaya, bisikletli ve motorsikletli gibi kolay yaralanabilir, hem de çok zor farkedilir yol kullanıcılarını korumuş olur.

Orjinal güvenlik çözümümüz, stratejik noktalara yerleştirilmiş birden çok-kameraya sahip akıllı sensörler ve sürücüye dönük görüntü ve uyarı modülleri içermektedir. Bir yaya ya da bisikletlinin sürücünün kör noktasına girmesi durumunda sistem anında sürücüye hem görsel hem de sesli uyarı verir.

Kaza/çarpışma önleyici sistemimiz aşağıdaki hayat kurtaran özellikleri içermektedir:

  • Yaya ve Bisikletli Çarpışma Uyarısı (Mobileye PCW)
  • Kaza Uyarısı (Mobileye FCW)
  • Takip mesafesi (Mobileye HMW)
  • Şerit değiştirme uyarısı (Mobileye LDW)
  • Anlık maksimum hızı gösterme. (Mobileye SLI)

Akıllı çözümümüz ödül sahibi imaj tanıma yazılımına sahiptir bu sayede gereksiz uyarıların oluşması engellenir ve sürücülerin fazla uyarı ile belli bir süre sonra duyarsız hale gelmesi önlenir. Mobileye Shield+™ sürücüyü sadece gerçekleşmesi çok muhtemel kaza durumları öncesinde uyaracaktır.

Ayrıca bu çözüm tam kapsamlı bir telematik sistemi de içermektedir. Bu sistem ile tüm araçların merkezi olarak takibi sağlanırken sürücüye yapılan tüm uyarıların geriye dönük kayıt altına alınması sağlanır. Bu bilgiler filo yöneticileri için sürücülerinin sürüş alışkanlıkları hakkında çok değerli bilgiler içermektedir.